Wywiad z najlepszym zawodnikiem BW sezonu 2016/2017!

Poniżej przedstawiamy Wam ciekawy wywiad ze zwycięzcą głosowania na najlepszego gracza naszego zespołu w minionym sezonie 2016/2017. Ankieta była przeprowadzona na naszej stronie klubowej. Zapraszamy do lektury!!!

1. Po pierwsze gratuluje wygranej w ankiecie na najlepszego zawodnika poprzedniego sezonu. Jak odebrałeś to zwycięstwo w głosowaniu?

Jest to dla mnie bardzo miłe wyróżnienie, szczególnie że zagrałem w klubie tylko pół sezonu. Poza tym jest to też motywacja, aby dalej grać na wysokim poziomie.

2. Czym zajmujesz się na co dzień?

Jestem studentem 4 roku Automatyki i Robotyki na Politechnice Wrocławskiej.

3. Czym jest dla Ciebie klub LZS Borki Wielkie?

Klub to dla mnie miejsce, gdzie razem z kolegami mogę rywalizować o jak najwyższe miejsce w lidze, jednocześnie czerpiąc z gry wielką radość. Szczerze mówiąc nie spotkałem się nigdy z lepszą atmosferą w samej drużynie, jak i wokół klubu, co jest dla mnie bardzo ważne.

4. Jakie jest Twoje największe hobby?

Oczywiście jest to gra w piłkę nożną, nie wyobrażam sobie bez niej życia. Poza tym lubię oglądać filmy, seriale, a także spotykać się ze znajomymi.

5. Twoje motto życiowe?

Coco Jambo i do przodu.

6. Jaki jest Twój największy idol piłkarski i dlaczego?

Zlatan Ibrahimovic. Poza byciem genialnym piłkarzem bardzo imponuje mi jego pewność siebie. Mam tylko nadzieję że będziemy go mieli jeszcze okazję oglądać na europejskich boiskach!

7. Twój ulubiony zespół piłkarski, któremu kibicujesz?

Od zawsze była to FC Barcelona, w Polsce natomiast kibicuję Wiśle Kraków.

8. Co byś chciał zmienić w swojej grze na boisku?

Na pewno chciałbym się poprawić w wykańczaniu akcji, bo nawet ostatnie sparingi pokazały że nie jest w tej kwestii za dobrze. Ogólnie uważam że największe rezerwy są w grze ofensywnej i na tym najbardziej chciałbym się skupiać na treningach.

9. Jak oceniasz relacje między zawodnikami LZS Borki Wielkie?

Tak jak już wspomniałem wcześniej atmosfera w drużynie jest rewelacyjna i naprawdę dzięki temu możemy zbudować w Borkach mocną drużynę na lata. Każdy zawodnik jest w stanie poświęcić się za drugiego, co dodatkowo wzmacnia naszą pewność siebie na boisku. Chciałbym też wspomnieć o naszych kibicach, bez których tak dobra atmosfera nie byłaby możliwa.

10. Jakbyś ocenił Waszą drużynę jeśli chodzi o poprzedni sezon?

Uważam, że poprzedni sezon był dobry w naszym wykonaniu, co dało nam drugie miejsce w lidze. Celem jednak było mistrzostwo, dlatego bardzo szkoda traconych pechowo, często w ostatnich minutach punktów. Z drugiej strony mogę zapewnić, że od tamtego czasu w drużynie jest sportowa złość i chęć osiągnięcia jeszcze lepszego wyniku niż w zeszłym sezonie.

11. Twoim zdaniem, która liga europejcka jest najmocniejsza?

Moim zdaniem najmocniejszą obecnie ligą jest liga hiszpańska, z drużynami takimi jak Barcelona, Real, Atletico które przez ostatnie lata kompletnie zdominowały Europę. Lubię też oglądać ligę angielską, bo jest najbardziej wyrównana i emocjonująca.

12. Co Cię najbardziej denerwuje w sporcie jakim jest piłka nożna?

To że czasem będąc zdecydowanie lepszym przez cały mecz można stracić zwycięstwo w ostatnich sekundach. Zazwyczaj jest się trudno po takim czymś otrząsnąć.

13. Kto jest według Ciebie głównym faworytem do awansu w zbliżającym się sezonie naszej B klasy?

Myślę że głównego faworyta nie ma. Kwestia awansu może się rozstrzygnąć między kilkoma zespołami do których zaliczyłbym Motor Praszka, który z tego co wiem wzmocnił się kilkoma zawodnikami, a także oczywiście Borki Wielkie. Doświadczenie z poprzedniego sezonu nas wzmocni i z pewnością zrobimy wszystko aby zdobyć upragniony awans.

14. LZS Borki Wielkie ma swoją stronę internetową. Czy już widziałeś tę stronę? Podoba Ci się? Co byś w niej zmienił?

Pewnie, że widziałem. Myślę że jeśli nasza gra na boisku będzie wyglądać tak dobrze jak strona internetowa to możemy być spokojni o awans :)

15. Jak oceniasz pracę i podejście nowego trenera klubu- Andrzeja Jasiny?

Myślę że nie tylko ja, ale cała drużyna jest bardzo pozytywnie zaskoczona podejściem i umiejętnościami nowego trenera. Współpraca układa się dobrze, trenujemy ciężko i wspólnie nie możemy się doczekać pierwszego meczu sezonu!

Dziękujemy Kubie za udzielenie wywiadu i życzymy samych sukcesów w nadchodzącym sezonie!!!

Wywiad przeprowadził Tomasz Kaliciak