LZS BORKI WIELKIE 3:1 Motor Praszka
Strzelcy: 4' D. Matusek, 34' P. Nowak, 76' Czołkos - 39' Pawlak

Borki Wielkie:Przeniczny, Bensz, Hałupka, Lizurej, Czołkos, Kaliciak, Kochański, D. Matusek (55' P. Sikora), P. Nowak (85' Brodacki), D. Pietruska, P. Pietruska (68' Ł. Matusek). Trener: Krzysztof Meryk

Motor Praszka: Poranek, Czernek, Czucza, Gigiel, Górka, Helios, Kołek, Krzonowski, Kucia, Kwaśny, Pawlak. Trener: Marcin Olszański

Kolejny wygrany mecz zawodników z Borek Wielkich na własnym terenie. Od początku spotkania bo już w 4 minucie wyszliśmy na prowadzenie po zaskakującym centro strzale Dariusza Matusek, który kompletnie zaskoczył bramkarza gości. Kilka chwil później sytuację stuprocentową nie wykorzystał nasz najlepszy strzelec w obecnym sezonie Piotr Nowak, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale fatalnie przestrzelił. Naszą przewagę w meczu udokumentowaliśmy drugą bramką strzeloną po dobrej akcji Mateusza Czołkosa z lewej strony boiska, który silnym podaniem podał piłkę w pole karnei pewnym wykończeniem Piotra Nowaka, który tym razem się już nie pomylił i zachował zimną krew.Mając pewny wynik tracimy przed końcem pierwszej połowy bramkę po zamieszaniu w polu karnym i strzałem po ziemi zawodnika drużyny gości. Druga połowa to zdecydowana dominacja naszej drużyny i wiele sytuacji, z których wykorzystaliśmy tylko jedną na kolejną bramkę a jej strzelcem był Mateusz Czołkos, który samotnym rajdem minął obrońce z Praszki i w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę mocnym strzałem, która wylądowała w siatce rywali.
Dzięki tej wygranej awansujemy na 3 miejsce w ligowej tabeli, tracąc do 2 miejsca jeden punkt, natomiast do lidera dwa punkty. Sytuacja w czubie tabeli jest bardzo interesująca i walka jest w każdej kolejce o każdy punkt, który w ostatecznym rozliczeniu może decydować o awansie do A Klasy.

Podsumowując, zawodnicy trenera Meryka po raz kolejny pokazali charakter i monolit w drużynie. Akcje były składne, a każdy z graczy wypełniał swoje zadania zalecone przed meczem. W ciągu 90 minut nikt nie ujrzał żółtej kartki, choć walka na boisku była przez całe spotkanie. W dzisiejszym meczu nie mógł wystąpić Dominik Riemann (wyjazd za granicę), Andrzej Meryk (studia) oraz Marcin Skowronek.

Za nami kolejne spotkanie w ramach 11 kolejki, a już w najbliższą środę kolejny mecz w ramach Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym z LZS Radawie na ich boisku o godzinie 13:00.