1:0 D. Riemann 41'

LZS Borki Wielkie: Przeniczny, Lizurej, Hałupka, P. Pietruska (58' Ł. Matusek), Brodacki, Czołkos (75' P. Sikora), Zug (70' Meryk -> 80' D. Matusek), Kochański, Kaliciak, Riemann, Nowak. Trener: Krzysztof Meryk

LZS Zębowice: Swoboda, Czeredrecki, D. Katzy, M. Katzy, Kossok, Kotyś, Laskowski, Rosner, Rybol (55' A. Rybol), Stadnik, Wróbel. Trener: Krzysztof Kaczmarek

Niedzielnym spotkaniem z drużyną LZS Zębowice zainaugurowaliśmy rundę wiosenną sezonu 2015/2016. Początek spotkania był chaotyczny w wykonaniu obydwu drużyn. Drużyna z Borek Wielkich miała inicjatywę w posiadaniu piłki i
w przeprowadzaniu akcji na połowie przeciwnika. Obydwa zespoły starały się grać bardzo ostrożnie, żeby nie stracić bramki w pierwszym spotkaniu po przerwie zimowej. Gospodarze mając przewagę nie potrafili udokumentować tego zdobytą bramką, aż do 41 minuty kiedy do rzutu wolnego na 20 metrze podszedł Dominik Riemann. Nasz pomocnik bardzo silnym i technicznym strzałem pokonał bramkarza Zębowic i dał prowadzenie naszej drużynie, które utrzymaliśmy już do końca pierwszej połowy.

Druga część spotkania charakteryzowała się przeprowadzaniem akcji w środku pola oraz dużą ilością fauli każdej z drużyn. LZS Borki Wielkie bardzo skutecznie przerywali akcje przyjezdnych i wyprowadzali kontrataki, w których niestety brakowało wykończenia celnym strzałem. Warto zaznaczyć, że po raz kolejny dwukrotnie bardzo dobrze rzuty wolne wykonywał Dominik Riemann, po których bramkarz z Zębowic miał wiele trudności aby zapobiec utracie kolejnej bramki. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i po raz kolejny nasz zespół zachował czyste konto (najlepsza defensywa w całej lidze) i zdobył kolejne 3 punkty w pierwszej kolejce rundy wiosennej utrzymując kontakt z czołówką.

Podsumowując, w przeciągu całego spotkania nasz zespół nie zachwycił formą, ale cieszy fakt zdobycia kompletu punktów, brak kontuzji i czyste konto naszej drużyny. Większość składu, który wystąpił to młodzi zawodnicy, którzy poradzili sobie bardzo dobrze w przeciągu 90 minut.

Już w kolejnym spotkaniu zmierzymy się z Prosną Zdziechowice na ich obiekcie. Tym razem będzie to w sobotę 19 marca o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy!