LZS Borki Wielkie 1:1 LZS Wojciechów

Niedzielny mecz w Wojciechowem był dla samych piłkarzy jak i kibiców wielkim wydarzeniem piłkarskim w ostatnim czasie ze względu na to, iż drużyna z Borek Wielkich ostatni mecz na własnym boisku rozegrała jesienią 2012 roku. Powodem takiej sytuacji był generalny remont boiska, w którym wymieniono całkowicie nawierzchnię, zamontowano 70 miejsc siedzących w postaci plastikowych krzesełek jak również wymieniono wiaty dla zawodników rezerwowych. Drużyna z Borek Wielkich chciała zaprezentować się jak najlepiej w pierwszym meczu inauguracyjnym rundę wiosenną oraz godnie zaprezentować się na nowym boisku w Borkach Wielkich.

Początek spotkania pokazał, że mecz nie będzie należał do najłatwiejszych, ponieważ drużyna z Wojciechowa ruszyła bardzo mocno a wśród zawodników z Borek panowało duże zdenerwowanie i presja w postaci kibiców, którzy licznie zgromadzili się na boisku w liczbie około 150 osób. Brak dokładności podań i akcji wykorzystali goście, którzy zdobyli bramkę już w 15 minucie po błędzie obrony a zdobywcą bramki został Marcin Raś. Po stracie bramki podopieczni Mateusza Jeziorowskiego zabrali się za odrabianie strat czego owocem była zdobyta bramka po akcji Michała Krzymińskiego i samobójczym golu zawodnika z Wojciechowa. Do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie chociaż nasza drużyna powinna wygrywać 2:1 po pięknej akcji i strzale Łukasza Warzechy. Niestety bramka nie została uznana, ponieważ arbiter dopatrzył się spalonego, którego nie było.

Druga połowa meczu to wiele stuprocentowych sytuacji dla naszej drużyny, których nie wykorzystał Tomasz Kaliciak i dzięki temu w pierwszym meczu rundy wiosennej zdobywamy zaledwie punkt, który kompletnie nas nie satysfakcjonuje. Obie drużyny w przeciągu całego spotkania pokazały wolę walki oraz charakter. Mimo, że drużyna LZS Borki Wielkie miała więcej stuprocentowych sytuacji w przeciągu całego meczu to remis wydaje się być sprawiedliwy dla obu drużyn.

Teraz przed naszymi zawodnikami przerwa w rozgrywkach ze względu na Święta Wielkanocne. Kolejne spotkanie odbędzie się 12 kwietnia meczem wyjazdowym z drużyną Budowlanych Strojec.

LZS Borki Wielkie – LZS Wojciechów 1-1 (1-1)

0-1 Marcin Raś – 15., 1-1 samobójcza – 30.

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny – Damian Pietruska, Łukasz Bensz, Andrzej Meryk, Rafał Lizurej – Łukasz Warzecha, Dawid Kubosz, Michał Krzyminski, Michał Kwapis – Dominik Riemann, Tomasz Kaliciak. Na zmianę: Mateusz Czołkos, Kewin Zug, Dariusz Matusek, Damian Brodacki. Trener Mateusz Jeziorowski, kierownik Tomasz Pawelczyk.

LZS Wojciechów: Piotr Polak – Mateusz Syga, Rafał Lesik, Mateusz Dawid, Paweł Banaś, Piotr Izydorczyk, Adrian Jaroń, Marcin Raś (65. Michał Michalak), Maciej Kubacki, Adrian Zwoliński, Kamil Klemens (80. Marcin Łosik). Trener Andrzej Jasina, kierownik Marek Grzywna.

Sędzia: Jacek Owczarek

Wyniki spotkań 14 kolejki:

LZS BORKI WIELKIE 1-1 LZS WOJCIECHÓW (godz.15:30)
LKS PRZEDMOŚĆ 1-0 LZS KOŚCIELISKA (godz.15:30)
LZS RADŁÓW 2-2 LZS ALBOR BORKI MAŁE (godz.13:00)
LZS ŻYTNIÓW 1-1 LZS RADAWIE (godz.15:30)
LZS BĄKÓW 0-5 LZS STOBRAWA WACHOWICE (godz.15:30)
LZS WICHRÓW 16-1 LZS NASALE (godz.13:00)
LKS BUDOWLANI STROJEC 2-3 LZS LASOWICE WIELKIE (godz.15:30)