Budowlani Strojec 3 : 0 LZS Borki Wielkie

Drużyna LZS Borki Wielkie rozegrała dziś wyjazdowe spotkanie w ramach 15 kolejki Oleskiej B klasy z niżej notowaną w tabeli drużyną Budowlanych Strojec. Do meczu przystąpiliśmy bez dwóch podstawowych zawodników Łukasza Warzechy oraz Dominika Riemanna. Mecz rozpoczął się od kilku ofensywnych akcji naszej drużyny, lecz prowadzenie zdobyła drużyna gospodarzy już w 21 minucie meczu po strzale Tomasza Knagi. Piłkarze ze Strojca po zdobytej bramce dostali wiatru w żagle i w 30 minucie podwyższyli wynik meczu po indywidualnej akcji i precyzyjnym strzałem Mateusza Koziołka. W pierwszej połowie podopieczni Mateusza Jeziorowskiego mieli kilka dogodnych sytuacji do zmiany wyniku, lecz obrona gospodarzy skutecznie przerywała każdą naszą akcję w okolicach pola karnego.

Druga połowa zaczęła się od skomasowanych ataków na bramkę naszych przeciwników. Gra toczyła się w większości czasu na połowie drużyny ze Strojca. Niestety żadna z tych akcji nie zakończyła się powodzeniem i zdobyciem chociaż kontaktowej bramki. LZS Borki Wielkie atakowały do samego końca a bramkę na 3:0 w 88 minucie zdobył Waldemar Lewandowski.

Wynik nie uległ już zmianie i przegraliśmy mecz, w którym powinniśmy wywieźć co najmniej punkt. W przeciągu całego spotkania wypracowaliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, z których nie zdobyliśmy nawet honorowego gola. Mimo dzisiejszej porażki nadal zajmujemy w ligowej tabeli piąte miejsce z dorobkiem 23 punktów. Przed nami kolejne spotkanie już za tydzień w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 16:00 na własnym boisku z drużyną LZS Kościeliska, która obecnie jest liderem rozgrywek.

LKS Budowlani Strojec 3:0 LZS BORKI WIELKIE

Strzelcy: Knaga, Koziołek, Lewandowski

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny - Damian Pietruska (46' Patryk Pietruska), Łukasz Bensz, Piotr Nowak (75' Mateusz Czołkos), Rafał Lizurej - Kamil Owczarski (65' Patryk Sikora), Michał Krzymiński (46' Damian Brodacki), Andrzej Meryk (60' Łukasz Matusek), Arkadiusz Nowak, Michał Kwapis - Tomasz Kaliciak.

Sędzia główny: Roman Pelc