LZS BORKI WIELKIE 1:1 Prosna Zdziechowice

Bramki: 65' Nowak - 75' Pałasz

Borki Wielkie: Przeniczny, Bensz, Brodacki (46' Skowronek), Hałupka, Lizurej (87' P. Pietruska), Kaliciak, Kochański (90' D. Matusek), A. Meryk (63' Czołkos), Nowak (72' Ł. Matusek), Owczarski (67' Warzecha), Riemann (80' P. Sikora).

Zdziechowice: Wesoły, Kazimierowicz, Kierzek, Kobiela, Kostrzewa (60' Młynek), Krawczyk, Marcinowski, J. Młynek (85' Bukal), Pałasz, Zimnowoda, Żułtaszek.

Żółte kartki: 44' Nowak - 4' Kostrzewa, 55' Kierzek

W 2 kolejce gościliśmy zespół Prosny Zdziechowice, który poprzedni sezon spędził w A-klasie a w obecnym sezonie jest jednym z głównych faworytów do awansu. Goście przyjechali pewni siebie a ich liderem oraz motorem napędowym jest dobrze znany wszystkim Tomasz Kazimierowicz, który w poprzednich latach reprezentował barwy MKS-u Kluczbork w rozgrywkach I i II ligi polskiej.

Pierwsza połowa spotkania to przede wszystkim dużo walki i gry w środkowej strefie boiska. Obie drużyny grały bardzo agresywnie i walczyły o każda piłkę. Pod koniec pierwszej połowy Dominik Riemann urwał się lewą stroną boiska, ale jego strzał był minimalnie niecelny i powędrował obok dalszego słupka. Po 45 minutach był bezbramkowy remis.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataków drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Meryka. Pierwszą sytuację stuprocentową miał Tomasz Kaliciak, który minął obrońców przed polem karnym i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Niestety uderzył lekko i wprost bramkarza, który odbił piłkę nogami ratując swój zespół. W 65 minucie rzut rożny wykonywał Szymon Kochański i pięknym strzałem głową popisał się Piotr Nowak dając prowadzenie naszej drużynie. Warto zaznaczyć, że byłą to 4 bramka naszego kapitana w obecnym sezonie. Po objęciu prowadzenia kontrolowaliśmy grę i skutecznie przerywaliśmy ataki gości. Pewnie po raz kolejny spisywał się w bramce Michał Przeniczny.

Była 75 minuta spotkania a drużyna Zdziechowic wykonywał rzut rożny. Futbolówka została bardzo mocno zacentrowana na krótki słupek, a jeden z naszych obrońców źle trafił w piłkę, która trafiła do Pałasza a ten z bliskiej odległości zdobył bramkę wyrównującą. Była to bramka stracona po naszym błędzie, na której stratę nie zasłużyliśmy, ponieważ w tym spotkaniu cała defensywa spisywała się bardzo dobrze i pewnie. Obraz gry nie uległ już zmianie i obie drużyny czekały na końcowy gwizdek. Prosna Zdziechowice próbowała jeszcze zaatakować pod koniec spotkania, ale po raz kolejny skuteczna gra defensywna Borek Wielkich nie pozwalała im na to. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 oraz podziałem punktów.

Reasumując spotkanie stało na wysokim poziomie, w którym nie brakowało walki i pełnego zaangażowania przez całe 90 minut. Nasz zespół postawił wysoko poprzeczkę wyżej notowanym rywalom i był bardzo bliski wygranej. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, a każdy zawodnik oddał w pełni swoje zaangażowanie na boisku. Po dwóch kolejkach mamy 4 punkty, a w przyszłej kolejce mecz wyjazdowy do Żytniowa, który po dwóch kolejkach ma komplet punktów.

Autor relacji: Tomasz Kaliciak