Tuż przed sezonem - wywiad z trenerem Krzysztofem Merykiem

Nowy sezon rozpoczyna się lada moment. Kibice z niecierpliwością czekają na pierwsze spotkanie naszej drużyny, a BW szlifuje formę przed startem sezonu 2016/2017.

Poniżej, krótka rozmowa z trenerem Borek Wielkich - Krzysztofem Merykiem

1. Jak trener oceni miniony sezon 2015/2016, w wykonaniu naszej drużyny?

Miniony sezon w naszym wykonaniu uważam za dobry. Był to mój pierwszy sezon z drużyną seniorów i wiele mogłem się nauczyć. Kilka punktów nam uciekło z przeciwnikami, z którymi mogliśmy wygrać i to zaważyło o tym że zajęliśmy 4 miejsce choć podium było w zasięgu.

2. Które drużyny będą najmocniej liczyły się w walce o awans?

Jest kilka zespołów o podobnym poziomie i o awansie mogą zadecydować bezpośrednie mecze między zespołami. Co do faworytów to Wichrów, Radawie oraz Bugaj Nowy.​

3. Czy są w drużynie zawodnicy, którzy zasługują na pochwałę po zakończonym sezonie?

Jesteśmy drużyną więc wyróżnianie poszczególnych zawodników uważam za niesprawiedliwe. Cała drużyna zasługuje na pochwałę za miniony sezon. Było kilku wyróżniających się zawodników, którzy w ciężkich dla drużyny chwilach brali odpowiedzialność na siebie, ale pochwalić należy całą drużynę !!!!

4. Jaki postawiono przed trenerem i zespołem cel na ten sezon?

Cel na nowy sezon to jak najwyższe miejsce w tabeli poparte dobrą grą drużyny.

5. "Mecze wygrywa się atakiem, ale mistrzostwa zdobywa się obroną'' - trener też tak uważa?

Oczywiście. Przy solidniej defensywie, jeszcze na tym poziomie rozgrywkowym o zwycięstwa jest dużo łatwiej. W drużynie musi panować równowaga pomiędzy zawodnikami ofensywnimy a defensywnymi. Wtedy można myśleć o dobrym wyniku.

6. Jak można potraktować 4 miejsce w tabeli po sezonie 2015/2016?

Czwarte miejsce na koniec sezonu uważam dla naszej drużyny za sprawiedliwe miejsce, choć podium było w zasięgu. Liczy się cały sezon a nie poszczególne mecze. I w tym sezonie chcemy jak najmniej wpadek z drużynami z dolnej części tabeli.

7. Jak będą wyglądać przygotowania do nowego sezonu?

Przygotowania do nowego sezonu jak na ten poziom rozgrywkowy są dostosowane to możliwości jakie posiada klub. Trenujemy raz w tygodniu w piątek, ze względu na studentów i osoby pracujące za granicą. Cieszy frekwencja i zaangażowanie i liczę, że to zaprocentuje na boisku. W planach mamy 2 sparingi. Przeciwnicy są jeszcze do ustalenia, ale będą to zespoły, które pokazują solidny futbol i będą wymagającym przeciwnikiem dla naszej drużyny.

8. Jak ocenia trener swoich obecnych podopiecznych? Jakie widzi trener perspektywy przed tą drużyną?

Mamy bardzo młody zespół oparty na 4 doświadczonych zawodnikach. Potencjał w zespole jest wielki i tylko poprzez systematyczną pracę na treningach można myśleć o postawieniu kolejnego kroku do przodu. Chłopcy są bardzo ambitni i cieszy to, że jak na warunki B-Klasy mamy dość szeroką kadrę co ma wpływ na rywalizację i ciągły rozwój chłopaków.

9. Czy ma trener w sobie tyle zacięcia i determinacji żeby poprowadzić obecną drużynę do awansu do A klasy?

Co do awansu.... Liga zweryfikuje. Dzięki i pozdrawiam!

Życzę udanego sezonu i dziękuje za wywiad.