Udana inauguracja sezonu! BW 4:0 LZS Wojciechów

3-0 25 min. Piotr Krawczyk

4-0 57 min. Michał Liberka

LZS Borki Wielkie: Przeniczny - Bensz, Kaliciak, Kochański, Krawczyk (57' Augustyniak), M. Kwapis, Liberka, D. Matusek (46' Ł. Matusek), Nowak (57' Brodacki Ż), Owczarski (57' A. Meryk), P. Sikora (46' Zug).

LZS Wojciechów: Kowalski - Banasik, Bielecki, Cendal, Damski, Glondała Ż (70' M. Grzywna), G. Grzywna Ż, Lewkowicz, Michalak, Paluch (75' Fiączek), Wiencierz.

Pierwszy mecz sezonu i nasza drużyna odniosła wysokie zwycięstwo na własnym boisku z LZS Wojciechów. Spotkanie od pierwszego gwizdka było kontrolowane przez zespół z Borek Wielkich, którzy bardzo dobrze rozgrywali piłkę w środku pola. Już w 5 minucie objęliśmy prowadzenie po silnym i niezwykle efektownym strzale z pola karnego Michała Liberki, dla którego była to pierwsza bramka w nowych barwach po przyjściu do naszego klubu ze Stobrawy Wachowice. Był to wymarzony początek meczu dla naszej drużyny, ponieważ dzięki tej bramce nabraliśmy pewności siebie czego efektem była kolejna zdobyta bramka w 15 minucie z rzutu rożnego. Piłkę w pole karne wrzucał Kochański, głową przedłużył piłkę Nowak a w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie piłkę strącił Patryk Sikora, która wtoczyła się do bramki przeciwnika. Drużyna z Wojciechowa nie potrafiła wyjść z własnej połowy dzięki dobrej grze całego naszego zespołu.

W 25 minucie za polem karnym znalazł się z piłką przy nodze kolejny nasz nowy nabytek Piotr Krawczyk, który precyzyjnym i bardzo technicznym strzałem zdobył bramkę podwyższającą wynik na 3:0. Bramkarz gości odprowadził piłkę wzrokiem, która odbiła się jeszcze od wewnętrznej części słupka i wpadła do bramki. W pierwszej połowie kolejną swoją szansę miał Liberka, lecz piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce, a dobitki nie wykorzystał inny z naszych zawodników. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie i schodziliśmy na przerwę z korzystnym wynikiem i dobrą grą przez 45 minut.

Druga część spotkania to kontrolowanie gry i wyprowadzanie skutecznych akcji pod bramkę przeciwnika. Jedna z nich miała miejsce w 57 minucie, gdzie wspaniałym podaniem z głębi pola popisał się Tomasz Kaliciak i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Michał Liberka zdobył swoją drugą bramkę w meczu dobijając rywali z Wojciechowa. Szybkość gry oraz dokładność w kolejnych minutach spadały, ale drużyna z Borek Wielkich dążyła do podwyższenia wyniku. Najlepszą okazję ku temu mieli Michał Kwapis, który strzelił z bliskiej odległości wprost w bramkarza oraz Łukasz Bensz, który chybił minimalnie obok słupka po strzale głową z rzutu rożnego. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 i pierwsze punkty w nowym sezonie wylądowały na naszym koncie. Po spotkaniu cieszy fakt, że bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy, których udało nam się sprowadzić przed startem rozgrywek oraz brak straconych bramek i wysoka skuteczność w ataku. Już w najbliższy weekend kolejna seria gier, w której zmierzymy się w meczu wyjazdowym z LKS Przedmość.