Wywiad z trenerem BW Krzysztofem Merykiem

1. W jakich klubach grałeś przed rozpoczęciem pracy jako trener?

Pierwszym moim klubem to LZS Borki Wielkie. Następnie wszystkie grupy wiekowe OKS Olesno aż po seniorów
i wywalczenie z nimi awansu do 4 ligi co zaowocowało transferem do ,,Oderki" później Odry Opole, półroczne wypożyczenie do Olesna i Swornicy Czarnowąsy. Następnie półtorej roku w Ozimku i powrót do OKS-u Olesno.

2. Jaki był Twój największy sukces piłkarski?

Największym moim sukcesem piłkarskim jest zwycięstwo w Wojewódzkim Pucharze Polski w barwach klubu z Ozimka oraz awans do 3 ligi.

3. Będąc na początku swojej drogi trenerskiej masz wzór, którego metody wykorzystujesz lub chciałbyś wykorzystywać? Kto to jest?

Oczywiście,  że przykład należy brać od najlepszych, lecz w przypadku klubu z Borek Wielkich staram się znaleźć rozwiązania pasujące do zawodników oraz do poziomu rozgrywek, w których występujemy .

4. Teraz pytanie bliżej tematu klubu LZS Borki Wielkie. Skąd pomysł przejęcia roli trenera BW i czy długo się nad tym zastanawiałeś?

Po rezygnacji Mateusza Jeziorowskiego odbyłem z nim rozmowę i z miłą chęcią przejąłem drużynę po nim, która była dobrze zorganizowana i chętna do pracy. Rozmowa z prezesem również była krótka, ponieważ wyraziłem wielką chęć pomocy pierwszemu klubowi, w którym wystąpiłem w mojej karierze oraz możliwość nabierania doświadczenia w roli ,,trenera" jest dla mnie bardzo ważna jeśli chodzi o obecną sytuację jak również moją przyszłość.

5. Jak postrzegasz klub LZS Borki Wielkie: pozycja, organizacja, zawodnicy?

Klub z Borek Wielkich, w którym jestem już całą rundę jesienną oraz śledząc wcześniej ich poczynania oceniam bardzo pozytywnie, na co duży wpływ miał mój poprzednik Mateusz Jeziorowski, który pozbierał klub organizacyjnie i sportowo. Również zaangażowanie prezesa , zawodników, kibiców oraz sponsorów jest bardzo widocznie co tym bardziej cieszy. Na pewno BW stać na jak najwyższe miejsce w B klasie co pokazały wcześniejsze sezony i zakończona runda. Co do zawodników to cieszy frekwencja na treningach oraz ich chęci do pracy oraz zaangażowanie w trakcie spotkań ligowych.

6. Jakie są Twoje pierwsze wrażenia po objęciu klubu?

Moje pierwsze wrażenie to przede wszystkim miła i bardzo życzliwa atmosfera oraz patrząc na poziom rozgrywkowy B Klasy organizacyjnie bez zarzutu.

7. Jakie są plany na najbliższy czas przed rozpoczęciem rundy wiosennej, jakie formy treningowe, na co będzie położony nacisk? - tak w skrócie ... co nam potrzeba do przygotowania?

Będziemy się przygotowywać 2 razy w tygodniu. Treningi będą typowo piłkarsie ponieważ na tym poziomie najważniejsza jest radość z gry, Rozegramy kilka sparingów oraz halowych turnieji . Nacisk na pewno będzie na granie w piłkę, czyli utrzymywanie się przy niej oraz na poprawę skuteczności i kondycji.

8. Ostatnie pytanie: jakie stawiasz cele przed tą drużyną i przed sobą jako trenerem tutaj u nas w klubie?

Cele jakie stawiam sobie jako trener to wygrywanie kolejnych meczy i jak najwyższe miejsce na koniec obecnego sezonu. Oczekiwania są duże względem zarządu i kibiców i zrobimy wszystko jako drużyna, aby miejsce na którym znajdziemy się w ligowej tabeli pozwoliło nam na awans do wyższej klasy rozgrywkowej mimo bardzo wysokiego poziomu obecnych rozgrywek.

Dziękujemy naszemu trenerowi za udzielenie wywiadu oraz życzymy dalszej owocnej pracy w klubie i samych sukcesów.