LZS Zębowice 1:3 (0:1) LZS BORKI WIELKIE

1-3 90' Bartłomiej Zug

LZS Zębowice: Katzy - Bębenek, Czeredrecki, Gawlikowicz (50' Rybol), Kossok, Kotyś, Laskowski (60' Kaczmarek), Rosner, M. Wierszak, R. Wierszak, Wróbel.

LZS Borki Wielkie: Przeniczny - Brodacki, Hałupka, Kaliciak, Kochański, Lizurej, Ł. Matusek, Meryk, Nowak, Owczarski, Sikora.

Na zmianę: Augustyniok, M. Kwapis, D. Matusek, Zug, Psyk, B. Zug, Bensz (wszystkie zmiany wykorzystane).

W ramach 5 kolejki nasz zespół udał się na drugi mecz wyjazdowy w tym sezonie do Zębowic. Pierwsze nasze spotkanie wyjazdowe w tym sezonie rozegraliśmy w Przedmościu, gdzie pechowo przegraliśmy 1:0 po rzucie karnym. Tym razem również nie było łatwo do samego końca.... Ale od początku.

Podchodziliśmy do spotkania w pełnej gotowości kadrowej, ponieważ była pełna 18 meczowa, natomiast Zębowice przystąpiły "gołą" jedenastką i dopiero w przerwie dotarło resztę (czytaj dwóch) zawodników do zespołu gospodarzy. Od pierwszego gwizdka nasz zespół starał się przejąć inicjatywę, ale było bardzo dużo niedokładnych podań, mało strzałów i klarownych sytuacji... Jeśli chodzi o gospodarzy swoją najlepszą okazję mieli z rzutu wolnego, gdzie jeden z graczy uderzył prosto w poprzeczkę. Gdy pierwsza połowa meczu dobiegała końca Patryk Sikora wykonał dobre dośrodkowanie wprost na głowę Michała Kwapisa, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki dając nam jednobramkowe prowadzenie do przerwy.

Druga połowa meczu wyglądała już lepiej w naszym wykonaniu, lecz dalej brakowało tego czym przyzwyczaili nas w ostatnich dwóch meczach zawodnicy z Borek Wielkich: dokładnych podań, ciekawych akcji oraz pięknych bramek. W 60 minucie spotkania w zamieszaniu podbramkowym gospodarze wyrównali stan spotkania dzięki bramce Wróbla, który wykorzystał odbitą piłkę przez Michała Przenicznego i zdobył bramkę. Stracony gol spowodował, że drużyna z Borek rzuciła wszystkie siły na atakowanie przeciwnika aby zdobyć komplet punktów, ale mimo tego brakowało przysłowiowej "kropki nad i", a piłka nie chciała wpaść do bramki. Minuty mijały, a koniec spotkania zbliżał się wielkimi krokami ciesząc zespół Zębowic, który powoli w myślach dopisywał sobie punkt w swoim dorobku. W 80 minucie rzut rożny wykonywał Michał Kwapis, który posłał mocne i dokładne dośrodkowanie wprost na głowę Łukasza Bensza, a ten pięknym strzałem z 11 metrów trafił w samo "okienko" bramki. Kilka minut później nasz najmłodszy zawodnik w drużynie Bartłomiej Zug dostał dokładne dośrodkowania ze środkowej strefy boiska, przerzucił sobie piłkę nad obrońca i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył trzecią bramkę w meczu, a swoją pierwszą w klubie i przypieczętował nasze zwycięstwo w Zębowicach!

Podsumowując, gra naszego zespołu nie zachwyciła, ale liczą się zdobyte 3 punkty oraz pokazanie charakteru walki do ostatniej minuty. Już w najbliższą niedzielę najważniejszy mecz rundy jeśli chodzi o aspekt rywalizacji derbowej! Mecz LZS Borki Wielkie - LZS Borki Małe, przy którym myślami byli już nasi zawodnicy oraz licznie zgromadzeni nasi kibice w Zębowicach.