Kolejna wygrana BW!!! LZS Bugaj Nowy pokonany!!!

LZS BORKI WIELKIE 2:0 LZS Bugaj Nowy

Bramki: Kochański 44', P. Pietruska 75'

LZS Borki Wielkie: Przeniczny, Hałupka, Skowronek, Lizurej, Brodacki (75' A. Meryk (87' Ł. Matusek), Sikora (46' Owczarski), Kochański (80' D. Matusek), Riemann (55' P. Pietruska), Kaliciak, Czołkos (65' D. Pietruska), Nowak.

LZS Bugaj Nowy: Porębski, Ceglarz, Gorący (60' Sykuła), Kałuża, Kluba (46' Błach), M. Kubik Ż, Lach (80' Tronina), Maryniak, Stochmiałek (65' A. Kubik), Woźny, Zuzel.

Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo naszej drużyny w sezonie 2015/2016. Tym razem pokonaliśmy na własnym boisku zespół z Bugaja Nowego, który w poprzednim sezonie występował w rozgrywkach A Klasy. Przed spotkaniem podopieczni Krzysztofa Meryka wiedzieli, że chcą walczyć o komplet punktów, aby nie stracić kontaktu z czołówką ligi.

Mecz rozpoczął się od kontrolowania gry przez drużynę z Borek Wielkich i z minuty na minutę powiększała się nasza przewaga w posiadaniu piłki jak również w sytuacjach pod polem karnym gości. Pierwszą klarowną sytuację w meczu wypracował sobie Dominik Riemann, który znalazł się sam na sam z bramkarzem drużyny przyjezdnej, ale jego techniczny strzał powędrował obok słupka. Zawodnicy Borek Wielkich dalej dążyli do objęcia prowadzenia w meczu a sytuacja nadarzyła się po podyktowaniu rzutu karnego po dotknięciu piłki ręką przez obrońce z Bugaja. Piłkę na 11 metrze ustawił Dominik Riemann, który chciał zrehabilitować się za wcześniejszą nie wykorzystaną sytuację stuprocentową. Niestety bramkarz gości wyczuł intencję strzelca i wybronił rzut karny. Kolejne sytuację naszego zespołu w pierwszej połowie to strzał w poprzeczkę z rzutu wolnego wykonywanego przez Marcina Skowronka i obroniony strzał Tomasza Kaliciaka z dystansu. Jedyną sytuacją gości był dobrze obroniony strzał głową przez naszego bramkarza Michała Przenicznego. Gdy pierwsza połowa dobiegała już końca i obie drużyny myślały już o przerwie znakomite podanie z głębi pola dostał Szymon Kochański i z ostrego kąta pokonał technicznym strzałem bramkarza i to Borki Wielkie schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej połowy to skomasowane ataki zawodników z Bugaja. Najpierw nasz zespół od straty gola uratowała poprzeczka, następnie strzał z pola karnego jednego z zawodników gości zatrzymał się na słupku. LZS Bugaj Nowy dążył za wszelką cenę do wyrównania wyniku, ale kolejnymi interwencjami popisywał się dobrze spisujący się w całym meczu nasz bramkarz Michał Przeniczny. W 75 minucie spotkania zadaliśmy ostateczny cios przeciwnikom. Dobrym podaniem obsłużony został Patryk Pietruska, który bez chwili zastanowienia uderzył z pierwszej piłki strzał nie do obrony. Wynik 2:0 dla Borek Wielkich uspokoił zapędy przyjezdnych, a czujna gra w obronie sprawiła, że odnieśliśmy kolejne zwycięstwo i zgarnęliśmy komplet punktów w 6 kolejce sezonu 2015/2016.

Podsumowując nasza drużyna rozegrała bardzo dobre zawody, które mogły się podobać nie tylko kibicom zgromadzonym na meczu, ale także trenerowi, który solidnie buduje i ustawia zespół od samego początku rozgrywek. Już za tydzień kolejne spotkanie, w którym zmierzymy się w meczu wyjazdowym z LKS Przedmość. Obecnie zajmujemy w tabeli 4 miejsce ze stratą 3 punktów do lidera rozgrywek LZS-u Radawie.

Autor relacji: Tomasz Kaliciak