Kolejna wygrana BW!!! Wachowice pokonane 3:1

Dnia 31 maja drużyna LZS Borki Wielkie pokonała 3:1 świetnie spisującą się w ostatnich meczach drużynę Stobrawy Wachowice, która wygrała mecze z Kościeliskami i Radawiem - obecnymi liderami ligowej tabeli. Obie drużyny przystąpiły do meczu bez swoich podstawowych zawodników, ale lista nieobecnych była zdecydowanie większa po stronie gospodarzy. Trener Mateusz Jeziorowski nie mógł w tym dniu skorzystać z Damiana Pietruska, Dawida Kubosz, Michała Kwapis, Łukasza Warzechy, Michała Krzymiński, Kamila Owczarski i Arkadiusza Nowak. Taka sytuacja kadrowa nie napawała optymizmem przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Gospodarze od początku zdecydowanie ruszyli do atakowania bramki drużyny przyjezdnych. Pierwszą groźną sytuację zmarnował Piotr Nowak, który po otrzymaniu podania skierował piłkę głową z bliskiej odległości wprost w ręce Janusza Pawełczyk. W kolejnej sytuacji, która miała miejsce w 22 minucie nasz kapitan już się nie pomylił i strzałem głową umieścił piłkę w siatce drużyny z Wachowic. Po wyjściu na prowadzenie gospodarze z uporem dążyli do strzelenia kolejnej bramki, lecz brakowało wykończenia i zimnej krwi. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Początek drugiej połowy spotkania toczył się w spokojnym tempie, a zawodnicy przyjezdnych starali się konstruować akcje, które skutecznie przerywali nasi obrońcy a także bardzo dobrze spisujący się tego dnia w bramce Michał Przeniczny. W 60 minucie spotkania Dominik Rieman, który w tym meczu był jednym z najlepszych zawodników wykonał rajd lewą stroną boiska po czym zdobył bramkę podwyższającą wynik pięknym strzałem technicznym z pola karnego. Po tej bramce gra toczyła się głównie w środku pola. W 85 minucie gospodarze wykonywali rzut rożny po czym piłka w zamieszaniu w polu karnym spadła pod nogi Łukasza Bensza, który strzałem w samo "okienko" bramki zapewnił pewną wygraną w spotkaniu z wyżej notowanym rywalem. Niestety w końcówce meczu wkradło się w nasze szeregi małe rozluźnienie czego efektem była strata Mateusza Czołkos i bramka honorowa strzelona przez zespół z Wachowic.

Podsumowując spotkanie można stwierdzić, że drużyna z Borek Wielkich pokazała wielki charakter i wolę walki mimo braku wielu kluczowych zawodników. BW znów stały się drużyną i monolitem, bedącym w stanie walczyć z każdym przeciwnikiem. Do końca sezonu zostały 4 kolejki i nasza drużyna ma realną szansę na zdobycie 4 miejsca na koniec sezonu.

LZS BORKI WIELKIE 3:1 LZS Stobrawa Wachowice

Bramki: Piotr Nowak, Dominik Riemann, Łukasz Bensz - Michał Liberka

LZS Borki Wielkie: Przeniczny, Bensz, Brodacki, Lizurej, D. Matusek, Ł. Matusek, Meryk, P. Pietruska (55' Czołkos), Nowak (68' P. Sikora), Kaliciak, Riemann.

LZS Stobrawa Wachowice: J. Pawełczyk, Dyla, K. Gmyrek, Ł. Gmyrek, Jung, Kansik, Król (75' Kansy), Kulik, Liberka, Paliński, A. Pawełczyk.

LZS Radłów 4-3 LZS Żytniów

Nasza drużyna po 22 kolejkach zajmuje 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 33 punktów.