Passa zwycięstw BW trwa!!! Wygrana 2:5 z Radłowem

Nasza drużyna 4 czerwca rozegrała wyjazdowy mecz w ramach 23 kolejki z LZS Radłów na boisku w Kościeliskach i wygrała po bardzo dobrym meczu 2:5 i tym samym podtrzymała passę trzech wygranych meczów z rzędu. Trener Jeziorowski miał do dyspozycji praktycznie całą kadrę zespołu, brakowało jedynie Dawida Kubosz i Pawła Kansik. Cały przebieg spotkania toczył się pod dyktando zespołu z Borek Wielkich.

Od pierwszego gwizdka atakowaliśmy bramkę gospodarzy, ale pierwsza bramka padła w 18 minucie po strzale z dystansu Tomasza Kaliciak. Po tej bramce nadal kontrolowaliśmy grę, ale chwila nieuwagi w szykach obronnych zespołu BW i drużyna gospodarzy doprowadziła do wyrównania w 38 minucie po strzale zza pola karnego Wojciecha Czubaja. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie mimo przewagi drużyny gości.

W drugiej połowie podopieczni Mateusza Jeziorowskiego skorzystali z cennych uwag trenera i otwarli worek z bramkami. W 55 minucie bramkę, która dała prowadzenie naszej drużynie zdobył Dominik Riemann mijając bramkarza gospodarzy skierował piłkę do pustej bramki. 10 minut później "Domin" ponownie wpisał się na listę strzelców podwyższając wynik spotkania i dając przewagę psychiczną naszemu zespołowi. Piłkarze z Radłowa nie złożyli broni i zmniejszyli dystans zdobywając bramkę na 2:3, a strzelcem okazał się ponownie Wojciech Czubaj.

Jednak końcówka spotkania toczącego się w wysokiej temperaturze i szybkim tempie należała do Borek Wielkich. W 84 minucie krótko przed opuszczeniem boiska Tomasz Kaliciak skierował piłkę do bramki "wyplutą" przez bramkarza gospodarzy po strzale Dominika Riemanna zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Chwilę później Kamil Owczarski pięknym technicznym strzałem lewą nogą zdobył swoją pierwszą bramkę dla klubu LZS Borki Wielkie i przypieczętował pewną wygraną, dzięki której nasz zespół awansował na 6 miejsce w ligowej tabeli.

Podsumowując całe spotkanie był to bardzo dobry mecz w wykonaniu całego zespołu pod względem rozgrywania akcji, zaangażowania i wzajemnego zrozumienia na boisku. Cieszy fakt, że nie było problemów ze składem i wszyscy zawodnicy poważnie podeszli do sprawy. Oby tak dalej Panowie!!! Przed nami 3 ostatnie spotkania w obecnych rozgrywkach. Już w najbliższą niedzielę spotkanie na własnym boisku z LZS Nasale, następnie 14 czerwca wyjazdowy mecz z LKS Przedmość i ostatni mecz, który rozegramy jako gospodarze z LZS Lasowice Wielkie.

LZS Radłów 2:5 LZS BORKI WIELKIE

Bramki: W. Czubaj 38' i 72' - T. Kaliciak 18' i 84', D. Riemann 55' i 65', K. Owczarski 89'.

LZS Radłów: Famuła, Czubaj, Kobylecki (85' Osyra), Kubacki, Łazarek (75' Mikoś), Pawełczyk (80' Tomys), Skala (75' Syma), Ł. Skibiński, S. Skibiński (40' Basiński), Stasiak, Urbański.

LZS BORKI WIELKIE: Przeniczny, Bensz (15' Krzymiński), Kaliciak (85' D. Matusek), M. Kwapis (55' Owczarski), Lizurej, Ł. Matusek (46' Warzecha), Meryk, A. Nowak (70' P. Pietruska), P. Nowak, D. Pietruska (85' Czołkos), Riemann.