LZS BORKI WIELKIE 1:0 LZS Lasowice Wielkie

LZS Borki Wielkie po wyjątkowo trudnym sezonie i bardzo wyrównanej rywalizacji, szczególnie w środku tabeli godnie pożegnał się z boreckimi kibicami i sympatykami klubu wygrywając 1:0 z drużyną LZS Lasowice Wielkie, zdobywając czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji sezonu 2014/2015.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków drużyny gospodarzy, którzy mieli w podświadomości, iż wygrana zapewni im bez względu na pozostałe wyniki 4 miejsce w tabeli. Pierwszą groźną sytuację miał Dawid Kubosz, który został obsłużony idealnym podaniem ze środka pola, ale niestety jego płaski strzał wybronił bramkarz gości. W kolejnych minutach drużyna BW miała kolejne okazje do zdobycia prowadzenia, ale brakowało przysłowiowej "kropki nad i". W 40 minucie lewą stroną boiska ruszył Kamil Owczarski, który wykonał silne podanie po ziemi w pole karne do Tomasza Kaliciak, a ten po przyjęciu piłki skierował futbolówkę technicznym strzałem do bramki.

Druga połowa była dużo słabsza jeśli chodzi o drużynę z Borek Wielkim pod względem rozgrywania akcji i tempa. Podopieczni Mateusza Jeziorowskiego cofnęli się pod swoje pole karne, a drużyna gości nabrała wiatru w żagle i coraz śmielej atakowała bramkę strzeżoną przez "Majkela". Nasza obrona w dzisiejszym meczu spisywała się bardzo dobrze, o czym świadczy czyste konto bramkowe zachowane przez naszą drużynę. Możemy to zawdzięczać przede wszystkim Michałowi Przenicznemu, który wybronił bardzo silny strzał w sytuacji sam na sam z Mateuszem Jośko w ostatnich minutach spotkania.

Dzięki temu zwycięstwu utrzymaliśmy świetną passę 6 meczów z rzędu bez porażki i zdobyliśmy 4 miejsce w końcowej tabeli B-Klasy sezonu 2014/2015. Jeśli chodzi o podsumowanie całego sezonu, będzie na to pora w kolejnym sprawozdaniu, które pojawi się w najbliższych dniach na naszej stronie internetowej klubu. Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz kibicom, którzy wspierali nas na każdym meczu ligowym a także całemu Zarządowi klubu LZS BORKI WIELKIE.

23 sierpnia 2015 roku ruszamy z nowym sezonem 2015/2016, w którym będziemy walczyć o jak najwyższe cele!!!

1-0 Tomasz Kaliciak 40'

BW: M. Przeniczny, T. Kaliciak, M. Krzymiński (46' Ł. Warzecha), D. Kubosz (89' D. Matusek), M. Kwapis, R. Lizurej, A. Meryk, A. Nowak, P. Nowak (82' D. Brodacki), K. Owczarski (85' P. Sikora), P. Pietruska (46' D. Pietruska).

Lasowice Wielkie: Lech, Główka (55' Oboza), Janas, Jarmułowicz, Jośko, Lipiński, Małyska, Mieszkalski (46' Barcz), Murza, Nowak, Rojowski (75' Małyska).