Podsumowanie sezonu 2014/2015

Za nami kolejny sezon B klasy w wykonaniu naszej drużyny, a więc nadszedł czas na podsumowanie. Niespełna rok z naszą ligową piłką dla wszystkich osób związanych z BW był pełen wzlotów i upadków. Raz lepiej, raz gorzej wiodło się naszym piłkarzom podczas sezonu 2014/2015. W tej krótkiej analizie statystycznej chcemy Wam zaprezentować poczynania drużyny LZS Borki Wielkie w minionych rozgrywkach. Zapraszamy do lektury!!!

Dla drużyny BW zmagania rozpoczęły się 24 sierpnia 2014 roku w Wojciechowie, gdzie przegraliśmy 1:0 i zaliczyliśmy falstart na początek sezonu. Natomiast w minioną niedzielę zakończyliśmy sezon wygrywając 1:0 na własnym boisku z drużyną LZS Lasowice Wielkie. Oprócz 26 ligowych kolejek nasza drużyna odnotowała jedno spotkanie w ramach Pucharu Polski, które przegraliśmy 3:1 z Ligotą Oleską. Daje to łącznie 27 meczów o stawkę, z których wygraliśmy 13, przegrali 10 oraz zanotowaliśmy 4 remisy.

We wszystkich meczach ligowych zdobyliśmy łącznie 80 bramek, tracąc ich przy tym 53. Najwyższe zwycięstwo w sezonie odnieśliśmy w 24 kolejce, pokonując 11:1 LZS Nasale. Ofensywa Borek Wielkich zajęła 4 miejsce w lidze. Gorzej niestety było po drugiej stronie boiska, gdyż defensywa jest dopiero na 6 miejscu.

Najskuteczniejszym strzelcem w tym sezonie był Michał Kwapis, który strzelił w lidze 15 bramek. Od razu za nim uplasowali się Dominik Riemann z 14 bramkami oraz Tomasz Kaliciak z 13.

Najwięcej występów w minionych rozgrywkach zaliczył Michał Przeniczny, który zagrał w 24 spotkaniach od początku do końca, co daje mu łącznie 2160 minut spędzonych na boisku. Za naszym bramkarzem jeśli chodzi o liczbę minut rozegranych w całym sezonie znaleźli się Rafał Lizurej - 2065 minut oraz Tomasz Kaliciak - 1935 minut. Dokładnie 29 graczy reprezentowało Borki Wielkie w sezonie 2014/2015. Najwięcej żółtych kartek, bo aż 5 otrzymał Piotr Nowak.

Minionego sezonu na pewno nie można zaliczyć do tych udanych. Przed startem rozgrywek zaczęto snuć marzenia o awansie do A klasy i gdy nadzieje na osiągniecie celu obudziła się na dobre, wszystko zgasło i pozostało rozczarowanie. Drużyna LZS Borki Wielkie wprawdzie zdobyła 4 miejsce w ligowej tabeli, ale niedosyt pozostaje. Jednak już niedługo wszyscy zapomną o tym, co było.Już za nie całe dwa miesiące liga rusza na nowo i wszystko zacznie się od początku. Na pewno nie będzie łatwiej, ale wiara w sukces i wsparcie kibiców czyni go bardziej realnym.

Do zobaczenia już niedługo na BW arena!!!