Wysoka wygrana BW w derbach!!!

Wygrana 5:1 drużyny LZS Borki Wielkie z Borkami Małymi nie pozostawia żadnych wątpliwości kto zdominował mecz derbowy, który odbył się na zakończenie majówki 3 maja na boisku drużyny z Borek Wielkich. Dla obydwu drużyn był to jeden z najważniejszych meczów w sezonie, który od wielu lat cieszy się dużą frekwencją, gradem bramek i zwycięstwami Borek Wielkich. Tak też było tym razem.

Już od pierwszych minut było widać ogromną przewagę gospodarzy, którzy przeprowadzali składne akcję w środkowej strefie boiska. Przyniosło to efekt już w 12 minucie, gdy Dawid Kubosz wykorzystał piękne podanie i technicznym strzałem skierował piłkę do bramki. Kolejna bramka padła parę minut później po pięknym i mocnym strzale Tomasza Kaliciaka, który umieścił futbolówkę w lewym rogu bramki. Po dwóch zdobytych bramkach podopieczni Mateusza Jeziorowskiego kontrolowali przebieg gry i szybkość rozgrywania akcji na połowie przeciwnika. Niestety pod koniec pierwszej połowy zawodnicy z Borek Małych zdobyli bramkę kontaktową. Strzelcem okazał się Jan Praszczyk, który pozostał bez opieki w polu karnym i otrzymał podanie z rzutu wolnego spokojnie umieszczając piłkę w bramce strzeżonej przez Michała Przenicznego, który tego dnia bardzo dobrze spisywał się między słupkami.

Druga połowa znów przebiegała pod dyktando gospodarzy czego dowodem są bramki zdobyte w 50 minucie przez Dawida Kubosza oraz w 60 minucie po pięknym strzale z dystansu Andrzeja Meryka. Po kolejnych golach gra obu drużyn toczyła się przede wszystkim w środku boiska. Ostatnim mocnym akcentem w meczu derbowym była akcja bramkowa w 86 minucie spotkania, gdzie wspaniałe podanie Mateusza Czołkosa przejął Tomasz Kaliciak i pomknął na bramkę przeciwnika mijając bramkarza z Borek Małych zdobył ostatniego gola w meczu dobijając drużynę przyjezdnych.

Mecz mógł się podobać licznie zgromadzonej tego dnia publiczności i warto zaznaczyć, że była to pierwsza wygrana LZS Borki Wielkie w obecnej rundzie wiosennej. Kolejnym spotkaniem naszej drużyny będzie wyjazdowy mecz z LZS Bąków, który odbędzie się 10 maja o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!!!!

LZS Borki Wielkie 5:1 LZS Borki Małe

1-0 Dawid Kubosz, 2-0 Tomasz Kaliciak, 2-1 Jan Praszczyk, 3-1 Dawid Kubosz, 4-1 Andrzej Meryk, 5-1 Tomasz Kaliciak

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny - Rafał Lizurej, Dominik Riemann, Damian Pietruska, Andrzej Meryk, Łukasz Warzecha, Dawid Kubosz, Michał Krzymiński, Kamil Owczarski, Tomasz Kaliciak, Michał Kwapis. Trener: Mateusz Jeziorowski.

Rezerwowi: Patryk Pietruska -> 65', Patryk Sikora, Artur Sikora, Mateusz Czołkos -> 75', Dariusz Matusek, Damian Brodacki -> 60', Kewin Zug -> 70'.