Zwycięstwo BW na zakończenie rundy jesiennej!!!

LZS Bugaj Nowy 2:3 (1:3) LZS Borki Wielkie

1-3 35' Andrzej Meryk

2-3 70' Rafał Skupiński

LZS Bugaj Nowy: Patryk Tronina (46' Mateusz Porębski) - Marcin Błach, Grzegorz Ceglarz, Marcin Kubik, Wiktor Mońka, Paweł Namyślak, Dawid Ośródka ŻK ŻK, Konrad Ośródka, Rafał Skupiński, Michał Stochmiałek, Piotr Wurszt (70' Marcin Lach).

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny - Damian Brodacki, Mateusz Hałupka, Tomasz Kaliciak, Szymon Kochański, Michał Kwapis, Michał Liberka, Rafał Lizurej, Andrzej Meryk (46' Piotr Nowak ŻK), Kamil Owczarski (75' Bartłomiej Zug), Patryk Sikora (40' Dariusz Matusek ŻK 80' Sławomir Psyk).

W ostatniej kolejce rundy jesiennej nasza drużyna rywalizowała na trudnym terenie w Cieciułowie, gdzie swoje spotkania rozgrywa zespół LZS Bugaj Nowy. Początek meczu był wymarzony dla podopiecznych Krzysztofa Meryka. Już w 1 minucie spotkania piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Szymon Kochański, a pięknym strzałem głową popisał się Andrzej Meryk dając nam prowadzenie. Dodam również, że nasz zawodnik Andrzej Meryk zastąpił w ostatniej chwili w pierwszym składzie naszego kapitana Piotra Nowaka. Niestety po kilku minutach nastąpiło wyrównanie wyniku za sprawą Skupińskiego, który wszedł w nasze pole karne bez większego trudu i zdobył bramkę dla drużyny z Bugaja Nowego. Zdobyta bramka przez naszych rywali podziałała na nasz zespół pozytywnie, ponieważ już 10 minut pózniej kolejnym znakomitym podaniem popisał się Szymon Kochański, a formalności dopiął Michał Liberka, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i technicznym strzałem ponownie wyprowadził nas na prowadzenie. W kolejnych minutach potwierdziliśmy swoją dominację i stwarzaliśmy sobie kolejne sytuacje, z których najlepsze miał Kamil Owczarski, gdzie najpierw jego strzał zatrzymał się na poprzeczce, a następnie będąc 4 metry przed bramkarzem fatalnie przestrzelił. W 35 minucie kolejnym świetnym podaniem w pole karne popisał się Szymon Kochański, a Andrzej Meryk ponownie wykorzystał swoją dobrą grę głową i przelobował bramkarza gości zdobywając bramkę na 1:3 dla BW! Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i do szatni schodziliśmy z pewnym prowadzeniem i dobrą grą w przeciągu pierwszych 45 minut.

Początek drugiej połowy pokazał naszą kolejną słabość jaka dopada nas od jakiegoś czasu w spotkaniach, gdzie prowadząc do przerwy w drugiej odsłonie cofamy się do obrony i staramy się tylko bronić wyniku. Tak było tym razem, gdzie od pierwszych minut drugiej części spotkania Bugaj Nowy rzucił się do odrabiania strat i przez większość czasu przebywał na naszej połowie. Ich trud i zaangażowanie zamienił się w bramkę w 70 minucie, gdzie strzał nie do obrony wykonał Skupiński zza pola karnego. Po tej bramce zawodnicy gospodarzy złapali wiatr w żagle i poczuli, że mają szansę na zdobycie chociaż punktu w starciu z naszą drużyną. Nerwową końcówkę mogła zmienić sytuacja Piotra Nowaka, który znalazł się oko w oko z bramkarzem gości, ale strzelił bardzo lekko i wprost w ręce Porębskiego marnując szansę na podwyższenie wyniku. Na szczęście naszej drużynie udało się dowiezć wynik do ostatniego gwizdka sędziego i zdobyliśmy kolejne 3 punkty w tym sezonie!!!

Runda jesienna za nami i bardzo dobra pozycja LZS Borki Wielkie w tabeli ligowej. Już w najbliższych dniach pojawi się na naszej stronie podsumowanie statystyczne rundy jesiennej. Jeśli chodzi o walkę o ligowe punkty musimy poczekać do wiosny, ale przed naszą drużyną jeszcze w tym roku spotkanie w ramach Pucharu Polski, o którym Was poinformujemy w najbliższym czasie na naszej stronie.